جزیره فی فی
یکی از معروفترین جاذبه های توریستی تایلند جزیره گرمسیری Phi Phi است. این جزیره بین پوکت و تنگه غربی ساحل مالاکا قرار دارد.پی پی  در ۴۸ کیلومتری پوکت واقع شده است.دراین جزیره ابتدا مسلمان ها در سال 1940 ساکن شدند و کشت و زرع نارگیل را آغاز کردند.
Phi Phi
سراسر جزیره پی پی صخره های آهکی، سواحل شنی و غار های پنهان قرار دارند و از پوکت روزانه برای آن قایق می روند. پی پی که در ۴۸ کیلومتری پوکت واقع شده، در کل شش جزیره را شامل می شود ولی دو جزیره اصلی آن، پی پی کوچک Phi Phi Lei و پی پی بزرگPhi Phi Don هستند که جزیره کوچک ساکن ندارد اما ساکنان جزیره بزرگ را مسلمانانی از جنوب تایلند تشکیل می دهند که در حال حاضر 80 در صد آن مسلمان هستند.بر اساس کشفیات باستان شناسان جزیره ، این منطقه یکی از قدیمی ترین جوامع در تایلند بوده است که قدمت آن به دوره ماقبل تاریخ مربوط است اعتقاد بر این است که این استان ممکن است نام خود را از Krabi به معنی شمشیر در آنجا واقع گرفته شده است، که یک افسانه است که شمشیر باستانی قبل از تاسیس دراین جزیره کشف شده است.


Phi Phi
اصلی ترین جاذبه پی پی کوچک، غار بزرگی به نام Viking Cave و به مساحت ۳.۲ کیلومتر مربع است که نام آن را از نقش های روی دیوار غار گرفته اند. بخش های جنوبی این جزیره به سبب وجود مرجان و عمق زیاد، برای غواصی بسیار مناسب است. مجموع مساحت آنها ۴۲ کیلومتر مربع است و یکی از بارزترین ویژگی های آن هم این است که هیچ وسیله نقلیه موتوری در آن وجود ندارد! بهترین زمان برای سفر به پی پی نیز از ماه نوامبر تا فوریه است زیرا در این زمان دریا آرام است. سفر با قایق پارویی Kayaking و صخره نوردی Rock Climbing نیز از دیگر جاذبه های موجود در این جزیره هستند.آب و هوا در این منطقه در فصل گرم از ژانویه تا آوریل، و فصل بارانی از ماه مه تا دسامبر است. درجه حرارت در طول سال به طور متوسط 25 درجه سانتی گراد به 32 درجه سانتی گراد (77 ° F به 89.6 ° F)

منبع سایت تور و بلیط تایلند : www.safarethailand.ir

شما اینجا هستید: Home تورهای خارجی جزیره فی فی