کاخ بیلربی استانبول

این کاخ باشکوه در بخش آسيايي استانبول واقع شده و به منطقه اي كه پايه پل تنگه استانبول ساخته شده گفته ميشود . اين منطقه از دوران بيزانس براي ساخت كاخ ها تخصیص داده اند.

 

کاخ بیلر بی

 این كاخ در بين سالهاي 1865-1861 در محل يك قصر چوبي قديمي به دستور سلطان عبدالمجيد بنا شد. در جبهه بيروني و دكوراسيون داخلي آن نقوش شرقي و ترك همراه با تزئينات سبك مغرب زمين به كار برده شده است.بنای کاخ ساختمان 3 طبقه ای است كه مشابه كاخ دلما باغچه میباشد و شامل 26 اتاق و 6 سالن با بخشهاي حرامسرا و اندروني است.در داخل اين كاخ كوچك با لوسترهاي باهامايي كه هر كدام گنجينه اي بي نظير است، چيني هاي مخصوص و گلدان هاي سراميكي تزئين شده اند.مبلمان ستاره اي و فرشهاي گرانبها نيز زيبايي آن را دو چندان کرده است.

 

کاخ بیلر بی

در کاخ بيلربي از مبلمان اوتانتيك، فرشها، پرده ها و ساير اشياء و وسايل، به همان شكل خود محافظت خواهد شد.تزئينات جبهه مشرف به دريا، حياط تميز و سالن حوض دار مياني و نردبان هاي اسپيرال از ديدنيهاي بسيار جالب اين مكان مي باشد.در جبهه عقبي يك حوض (استخر) بزرگ، تراس ها و اصطبل هاي اسب قرار دارد.جالب این است که يك راه تونل قديمي كه تا سالهاي 1970 مورد استفاده قرار مي گرفت از زير حياط كاخ عبورمیکند.همچنین در اين قصر كه 2 كوشك كوچك مشرف به ساحل داشته از دولتمردان و مهمانان حكومت استقبال میکردند.

منبع سایت تور و بلیط ترکیه : turkeyticketnet.ir

شما اینجا هستید: Home تورهای خارجی کاخ بیلربی استانبول