چشمه  آب گرم شاهان گرماب

این چشمه در حدود 130 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد . چشمه آبگرم شاهان گرماب در حوالی دهستان سفید سنگ بخش قلندر آباد فریمان و پنجاه کیلومتری شهر فریمان، در نقطه ای کوهستانی واقع شده که دارای چشمه های آب معدنی با دمای ۴۵ درجه سانتی گراد می باشد.

 

چشمه ایگرم شاهان گرماب

 گفته شده که بنای استخر و دوازده شاه نشین و رختکن آن، به دوران سلطنت شاه سلیمان صفوی می رسد.آب این چشمه به دلیل دارا بودن سیلیکات در درمان امراض پوستی موثر بوده و می تواند در بهبود بیماران مبتلا به سنگ مجاری ادرار و اگزما کمک کند . مسیر اصلی آن جاده مشهد – تربت جام است که حدود 10 کیلومتر بعد از فریمان به سمت شمال، جاده روستای سفید سنگ می توان به آن رسید.

چشمه ایگرم شاهان گرماب

اگر عازم سفر به این منطقه خوش آب و هوا هستید ، خواهید دید که آب این چشمه، زلال، بی رنگ، بی بو و فاقد گوگرد، آمونیاک و شوره است .آبی که قابل آشامیدن بوده و این موجب شدهکه چشمه آبگرم شاهان گرماب به عنوان یکی از منحصرترین چشمه های آبگرم جهان بر فراز تپه ای خودنمایی کند .شما براي رفتن به آنجا بايد از جاده فريمان استفاده كنید و اتوبوسهاي شاهان گرماب، در تعاوني كشور جم، واقع در پنج راه پايين خيابان، ميدان وحدت قرار دارند.

منبع سایت تور و بلیط مشهد : mashhadticketnet.ir

شما اینجا هستید: Home تورهای داخلی چشمه آب گرم شاهان گرماب